Amarantowy kolor ścian – zastosowanie i porady z czym łączyć

Totalny trend, zmysłowy odcień czerwieni przechodzącej w fiolet, powszechnie znany jako kolor amarantowy. Dodaje on energii na cały dzień i pobudza do życia. Ta barwa nada oryginalności i ożywi każde, nawet najbardziej smutne wnętrze. Jeśli zadajesz sobie pytanie, która ściana będzie najlepsza oraz jaki kolor pasuje do amarantu, idealnie trafiłeś. Oto kilka najużyteczniejszych wskazówek.

Amarantowa ściana, która będzie najlepsza?

Zacznij od przeanalizowania proporcji pomieszczenia. Kolor amarantowy to intensywna barwa, która skupia całą uwagę, właśnie na sobie. Dlatego jednym z najważniejszych punktów będzie wybór ściany, na której ten soczysty odcień będzie widniał.

  • Krótka ściana: Jeśli Twój pokój proporcjami jest dosyć długi i czujesz się jak w wagonie pociągu – mamy na to sposób. Krótka amarantowa ściana będzie idealnym wyjściem na skorygowanie proporcji tego pomieszczenia. Mocny akcent kolorystyczny da wrażenie „przybliżenia. Oznacza to nic innego jak zastosowanie iluzji, która ma za zadanie przeprowadzenie korekty z planu podłużnego prostokąta do planu kwadratu.
  • Pusta ściana: Sam kolor amarantowy robi duże wrażenie. Nie potrzeba nic dodawać. Jeśli nie lubisz mieć dużo rzeczy np. obrazów, waz czy figurek i w jakiś sposób chcesz ożywić wnętrze, postaw właśnie na ten kolor, naniesiony na pustą ścianę.
  • Ściana z obrazami: Amarantowa ściana – to ona będzie w centrum uwagi. Nasze wspomnienia w postaci zdjęć to uwiecznienie najważniejszych chwil, które chcemy oglądać przez cały czas. Ściana w takim kolorze będzie wołała „spójrz na mnie”, dzięki czemu o wiele częściej będziesz na nią spoglądał i wracał pamięcią do wspaniałych wspominek.
  • Ściana z telewizorem: Światło z telewizora może być naprawdę męczące dla naszych oczu. Kolor o tak intensywnym odcieniu będzie „przygotowywał” nasz wzrok na zetknięcie się z jaskrawym obrazem włączonego ekranu.
  • Ściana z wieloma elementami: Soczyste barwy nie dają być niezauważone. Jeśli na intensywnym kolorze ściany umieścisz półkę z akcesoriami pierwszego użytku, bądź tablicę korkową, na której przypinasz ważne informacje. Nic nie umknie Twojej uwadze i wszystko znajdziesz z łatwością!

Kolor amarantowy z czym łączyć?

Łączenie kolorystyczne może być problematyczne. Każde zestawienie daje inne wrażenie, niektóre z nich mogą bardzo przytłaczać. Warto postawić na coś pewnego i nie szukać pasującej barwy w nieskończoność.
AMARANT-BIAŁY – Mocne odcięcie i duży kontrast. To, co dostrzeżemy dzięki tym kolorom to przestronność zestawiona z przytulnością. Wnętrze będzie zarazem rozjaśnione i ocieplone.
AMARANT-SZARY – Kolor szary wprowadzi łagodność. Nada się idealnie do wnętrz w stylu glamour, gdyż będzie odzwierciedleniem szyku i elegancji.
AMARANT-ZIELONY – Amarant można odnaleźć w świecie roślin, dlatego takie połączenie sprawi wrażenie bycia bliżej natury. W palecie barw przedstawione kolory ze sobą sąsiadują, dzięki czemu wprowadzona zostania harmonia. Ta propozycja podpasuje wszystkim szalonym duszom, które uwielbiają eksperymentować kolorystycznie. Nie należy jednak przesadzić z odcieniami zieleni, gdyż zbyt jaskrawy odcień może dać odmienny efekt – chaosu. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/amarantowy-kolor-scian-sposob-na-przelamanie-koloru-we-wnetrzach

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
39 ⁄ 13 =