Czy biała łazienka z elementami drewna ma jakieś wady?

elementy drewniane w białej łazience

Czy biała łazienka z elementami drewna to rozwiązanie dla każdego? Wydawać mogłoby się, że tak, gdyż cechuje ją uniwersalność, prostota, a także możliwość zastosowania tych barw w przypadku dosłownie każdego metrażu. Czy wiec takie połączenie może mieć jakieś wady? Czy drewno uzupełniające charakter łazienki dostępne jest wyłącznie w postaci płytek?

Czy biała łazienka z elementami drewna ma jakieś wady?

Tak naprawdę nigdy nie można powiedzieć, że jakieś rozwiązanie nie ma żadnych wad. Obecnie białe łazienki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jeszcze kilka lat temu królowały czarne oraz neonowe płytki, które stosowane były do ożywienia łazienki. Przez długi okres modne były także szare łazienki, jednak obecnie projektanci wnętrz stawiają na klasykę w najlepszym wydaniu. Czy biała łazienka z drewnem należy do takich klasyków? Bez wątpienia. Niestety takie rozwiązanie może mieć oprócz licznych zalet kilka wad. Pierwszą z nich jest oczywiście cena. Producenci płytek doskonale zdają sobie sprawę z popsuty białych płytek. Dostrzegając różnicę cen, zauważyć można, że jeszcze kilka lat temu te same płytki mogły być o połowę tańsze. Obecnie w celu uniknięcia nieco szpitalnego wyglądu łazienki stosuje się duże płytki zwane gresami. To znacznie droższe od płytek rozwiązania, jednak ich montaż pozwala na uzyskanie doskonale równej, nienagannej ściany. Do tego dochodzą także koszty związane z zakupem płytek drewnianych. Kolejnym minusem jest mnogość odcieni białych płytek. Na pierwszy rzut oka płytka w sklepie może wydawać się śnieżnobiała. Przyczynia się do tego światło, a także panujące w sklepie warunki. Podjęciu decyzji sprzyja hałas, zamieszanie, a także promocje, które niemal natychmiast przywołują klientów do sklepu. Po przyjeździe do domu może okazać się jednak, że zakupione na pierwszy rzut oka białe płytki, tak naprawdę wpadają w błękit lub beż. To ogromne rozczarowanie.

Szlachetne drewno- Jak je wybrać?

Na rynku dostępne są różne warianty drewna lub jego motywów, na które można się zdecydować. Pierwszą propozycją jest oczywiście zakup gresów imitujących drewno. Można umieścić je na ścianie w dowolnym miejscu. Klient może zdecydować się na położenie płytek w wybranym miejscu lub na całej ścianie. Kolejną opcją jest zakup gotowych paneli, które po wymierzeniu przygotowywane są przez firmy tworzące w drewnie. Ostatnim sposobem na ,,przemycenie” drewna do swojej łazienki jest wybór mebli z drewna, takich jak szafka pod umywalkę, czy kosz na pranie. To zdecydowanie najtańsza opcja. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/biala-lazienka-z-elementami-drewna-najlepsze-aranzacje

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
38 ⁄ 19 =