Hiszpańska siesta w małym salonie – czyli jak ocieplić wygląd naszego domu

Nie trzeba lecieć parę godzin by zasmakować zachodnio – europejskiego ciepłego klimatu. Mały salon w stylu hiszpańskim jest świetną opcją na ocieplenie wizerunku domu. Przepełniony wzorami, różnymi materiałami i kolorami stwarza on wrażenie niesamowicie rodzinnego i przytulnego. Co charakteryzuje taki salon?

Dekoracje

Dywany, poduszki, świece to sztampowe przedmioty w hiszpańskich domach. Przy ich doborze trzeba pamiętać na skupieniu się na różnorodnych wzorach jeśli chodzi o dywany. Jeśli chodzi o ich rozmiar i kształt to do małych salonów świetną rolę będą odgrywać małe, okrągłe dywaniki, które mogą wyglądać jak charakterystyczne polskie chodniczki. Dodatkowo, poduszki które zamierzamy wybrać powinny mieć w sobie elementy haftu, by nadać salonowi bardziej swojskiego wyglądu.

Meble

Do intensywnych jasnych kolorów warto dobrać bardzo proste meble. Do hiszpańskich wnętrz świetnie pasuje ciemne lub jasne drewno. Oczywiście można się również posłużyć różnego rodzaju imitacjami drewna. Natomiast zdecydowanie powinno się unikać metalu, ponieważ może zaburzyć całą kompozycje salonu

Światło

Bardzo ważnym aspektem każdego wnętrza jest oświetlenie. Lampy stojące z żółtymi żarówkami świetnie podkreślą ciepło pomieszczenia, natomiast białe lekkie zasłony doskonale zmiękczą światło słonecznie w czasie dnia. W czasie wieczornego relaksu można posłużyć się delikatnym światłem dużych i małych świec.

Podsumowując, przepych i kolory to dwa najważniejsze aspekty stylu hiszpańskiego: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/maly-salon-w-stylu-hiszpanskim-smiale-rozwiazania-kolorystyczne

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
17 × 16 =