Jak dobrać kolor ścian do jasnych mebli – poradnik

kolor ścian do jasnych mebli

Jasne stonowane meble pasują do wnętrza, bez względu na jego przeznaczenie. Są na tyle uniwersalnym elementem wyposażenia, że można je łączyć z każdą żywszą barwą w dodatkach. A także na ścianach. W tym ostatnim przypadku konieczna jest jednak rozwaga. Intensywny kolor sprawdzi się, ale tylko w wybranych częściach pomieszczenia. Pozostałe ściany lepiej pomalować farbą o spokojniejszym odcieniu. Aby całość się nie zlewała, należy wybrać wariant jaśniejszy lub ciemniejszy od zastosowanego wyposażenia.

Jaki kolor ścian do jasnych mebli w pokoju?

Jasne meble przybierają różne formy. Począwszy od błyszczącej bieli, przez odcienie brązu i drewna, na nieco intensywniejszych kolorach skończywszy. Wśród tych ostatnich można wyróżnić pastelowe warianty żółtego, fioletu czy niebieskiego. Od barwy wyposażenia będzie zależał dobór koloru ścian do jasnych mebli. Bezpiecznym pomysłem jest wykorzystanie białej farby lub zastosowanie jednego z ciemniejszych odcieni tej barwy. We współczesnych wnętrzach z powodzeniem stosowane są kolory jasnobrązowe i jasnoszare. Można też zastosować nieco odważniejsze zestawianie jasnych mebli i ciemniejszej ściany. Na przykład granatowej, ciemnozielonej czy grafitowej. O tym, jaki kolor ścian do jasnych mebli w pokoju będzie najlepszy, w znacznym stopniu decyduje też przeznaczenie danego wnętrza. W salonie warto postawić na dynamiczne barwy dodające energii. W sypialni zastępowane są na ogół wyciszającymi pastelami.

Jaki kolor ścian do jasnych mebli w kuchni?

Jak dobrać kolor ścian do jasnych mebli kuchennych? Modne w ostatnich latach minimalistyczne wnętrza wykańczane są raczej spokojnymi farbami. Na ścianach stosuje się barwę kości słoniowej, wanilii, ewentualnie jaśniejszy odcień szarości czy piasku. Oryginalniejszy efekt uzyska się zatem poprzez użycie ciemniejszej farby na wybranej ścianie. Takie rozwiązanie pod uwagę powinni brać zwolennicy stylu klasycznego, gdzie bogato zdobione matowe meble łączy się z granatem, naturalnym brązem drewna, a nawet czernią. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych pomieszczeń, także w kuchni ogromne znaczenie ma wiodąca stylistyka. To ona decyduje o tym, jaki kolor ścian do jasnych mebli będzie najlepszy. Wybierając farbę, inwestor powinien pamiętać o dodatkach. Będą one zapewne gromadzone z czasem, ale warto pomyśleć o nich zawczasu. Ich kolorystyka nie jest co prawda decydująca podczas decydowania o kolorze ścian. Nie powinny jednak ani się z nią zlewać, ani też stanowić zbyt wielkiego kontrastu. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/najlepsze-kolory-scian-do-jasnych-odcieni-mebli

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
23 − 1 =