Jak urządzić mały salon z kominkiem – kolor ścian i aranżacja

kolory ścian w salonie z kominkiem

Kominek to wspaniała ozdoba salonu. Widok ognia tworzy niezwykłą, bardzo przyjemną atmosferę. Warto mieć taką ozdobę, nawet jeśli salon nie jest duży.
Niewielka powierzchnia salonu nie jest przeszkodą w tym, by mieć w nim kominek. Odpowiedni kolor ścian i dobra aranżacja sprawią, że doskonale będzie wyglądał w tym pokoju. Nie przytłoczy go, a wprowadzi przyjemny nastrój. Decydując, jaka farba do salonu z kominkiem, jakie meble i ozdoby, można stworzyć idealne tło dla tak pięknej ozdoby. Pewnym ograniczeniem w wyborze będzie powierzchnia salonu.

kominek w salonie

Jaki kolor do salonu z kominkiem

Przy wyborze koloru ścian w małym wnętrzu nie ma takiej dowolności jak w dużym. Jeśli salon ma dawać wrażenie przestronności, to ściany i sufit muszą być jasne. Doskonale sprawdzą się odcienie bieli. Taki wybór powiększy optycznie salon. Są one przyjemnym tłem dla ognia w kominku. W małym salonie najlepiej pomalować wszystkie ściany na ten sam kolor. Dotyczy to także tej, w której zamocowany został wkład kominkowy. Jednolitość kolorystyczna i jasne barwy to największy efekt powiększenia optycznego. Ciekawe opcje na to, jakie kolory do salonu z kominkiem, to także jasna szarość i chłodne pastele. Może być to błękit, kolor miętowy albo morski. Takie barwy też mocno powiększą optycznie i są wspaniałym tłem dla podziwiania widoku ognia.

Mały salon z kominkiem – nowoczesny i przytulny

Ściany jasne, dyskretna, wtapiająca się w tło obudowa kominka, to korzystny wybór w małym salonie. By efekt był w pełni zadowalający, trzeba zadbać też o odpowiednią aranżację. Idealnym pomysłem na to, jak urządzić mały salon z kominkiem, jest wybór stylu nowoczesnego. Jego prostota i umiar czynią wnętrza bardziej przestronnymi. Bez obaw! W salonie, gdzie znajduje się kominek, na pewno nie będzie zbyt chłodno. Jeśli jego ciepło jest bardzo ważne, to meble mogą być w beżowym kolorze albo w waniliowym odcieniu bieli. Wyraziste ciepłe barwy, jak pomarańcz czy czerwień, mogą być tylko w akcentach. Takie meble przytłoczyłyby przestrzeń, czyli pomniejszyłby ją optycznie. Jeśli ściany są szare, błękitne czy miętowe, to można dać we wnętrzu trochę dodatków w takim kolorze, by barwa taka występowała nie tylko na ścianach. Przy ścianach w chłodnych pastelowych barwach wspaniale prezentują się biała kanapa i takie fotele.
Wybierając meble i dodatki dekoracyjne, trzeba zachować umiar. Wymaga tego i styl nowoczesny, i niewielka powierzchnia salonu. Kominek w nowoczesnym salonie jest najważniejszą jego ozdobą. Komplet wypoczynkowy warto ustawić tak, by można było podziwiać ogień i dzięki temu się relaksować.

Więcej pomysłów znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Śnieżka: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/nowoczesne-zestawienia-kolorow-scian-do-salonu-z-kominkiem

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
17 + 22 =