Kolor kości słoniowej we wnętrzu – inspiracje

kolor kości sloniowej we wnętrzach

Wiele osób boi się urządzać swoje wnętrza w jasnych barwach. Wychodzą one bowiem z założenia, że tego typu kolory nie są praktyczne, bardzo szybko się brudzą, widać na nich każdą najmniejszą plamę. Czy jednak faktycznie obecnie należy obawiać się tego typu następstw? Zdecydowanie nie. Dziś rynek oferuje bowiem mnóstwo specjalistycznych farb zmywalnych i o właściwościach uniemożliwiających plamom zburzenie efektu estetycznego wnętrza.

Jak kolor kości słoniowej sprawdzi się na ścianach?

Kolor kości słoniowej, to świetny wybór jeśli chodzi o pokrycie ścian. Jest on jasny, a zatem wpływa na optycznie powiększenie się przestrzeni. Można zatem z powodzeniem używać go tam, gdzie nie ma dobrego doświetlenia naturalnego. Bardzo często okien nie posiadamy chociażby w łazienkach. Jest to także dobry wybór w przypadku salonu. Jest to pomieszczenie typowo reprezentacyjne, w którym podejmujemy gości. Dlatego powinno nam zależeć na jasnych barwach, stwarzających atmosferę przytulności i komfortu. Posiadając jasne ściany, gwarantujemy sobie bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Możemy w takim wypadku postawić na ciemne meble bądź też na ciemne panele. Pomimo takich kontrastów, jasna barwa ścian mimo wszystko będzie optycznie powiększać i doświetlać przestrzeń, co jest zabiegiem pożądanym w każdym mieszkaniu. Obecnie mieszkania na rynku mają niewielkie metraże, w związku z zapotrzebowaniem na małe nieruchomości. Dlatego wykorzystywanie trików w postaci jasnych barw na ścianach, daje większe pole do popisu w przypadku urządzania przestrzeni. Kolory kości słoniowej na rynku są dość różnorodne. Niektóre bardziej wpadają w biel, inne natomiast w lekki beż. A zatem kolor kości słoniowej farby może znacznie różnić się pomiędzy sobą, w przypadku farb innych producentów. Dlatego poszukując idealnego odcienia, warto przeanalizować kilka próbników, nie poprzestając na jednym.

Czy dodatki w kolorze kości słoniowej sprawdzą się we wnętrzu?

Kolor kości słoniowej, nie musi być tylko i wyłącznie wprowadzony do pomieszczenia przy pomocy farby. Można także pokusić się o zakup dodatków tej barwy. Warto poszukać ramek, bibelotów, figurek czy też nawet poduszek, właśnie w tym kolorze. Jasne dodatki przykuwają uwagę oraz wyglądają bardzo elegancko. A jaki kolor pasuje do kości słoniowej? Warto ją zestawiać chociażby z kolorem czarnym, brązowym, beżowym czy też czarnym. Tak naprawdę można ją zestawiać praktycznie z każdą barwą, ze względu na jej niezwykle jasny odcień. Barwy kontrastowe w przypadku koloru kości słoniowej, mogą nadać pomieszczeniu charakteru. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/sciany-w-kolorze-kosci-sloniowej-inspiracje-i-pomysly

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
2 − 1 =