Modna łazienka

Łazienka to pomieszczenie, w którym zazwyczaj królują proste formy i jasne, neutralne kolory, które kojarzą się z higieną i czystością. Jej szary, monotonny wystrój można jednak bez trudu przełamać za pomocą nowoczesnych, oryginalnych rozwiązań i dodatków. Poznaj ciekawe łazienkowe trendy i zamień zwykłą łazienkę w elegancki kąpielowy pokój.

Łazienkowy festiwal świateł

Jednym z najpopularniejszych wnętrzarskich trendów jest nietypowe wykorzystanie światła w łazienkowych stylizacjach. Ledowe lampki rozmieszczone wokół łazienkowych sprzętów nadają wnętrzu wyjątkowy charakter nawet, gdy dominują w nim stonowane, łagodne kolory i nieskomplikowane formy. Możliwości regulacji oświetlenia, pozwala na dokładne oświetlenie pomieszczenia, gdy jest to potrzebne, np. podczas wykonywania makijażu oraz stworzenie wyjątkowej atmosfery relaksu na czas wieczornej kąpieli.

W ostatnim sezonie ledy rozświetlają jednak nie tylko wnęki czy przestrzenie wokół luster, ale także… strumienie wody. Dzięki specjalnej baterii z wbudowaną żarówką oraz miniaturową turbiną, płynąca z kranu lub prysznica woda w zależności od temperatury przybiera czerwoną lub niebieską barwę.

Blaty łazienkowe

Bardzo modnym i praktycznym rozwiązaniem są również łazienkowe blaty, które dają możliwość perfekcyjnego dopasowania meblowej zabudowy do wymiarów i stylistyki wnętrza. Blaty wykonywane są najczęściej z ceramicznych płytek, laminatów stylizowanych na kamień, drewno czy metal lub – w wersji bardziej ekskluzywnej – właśnie ze szlachetnych kamieni, desek lub szkła.

Przełam szarość w łazience

Wszystkie te nowoczesne dodatki potrafią zbudować wyjątkowy charakter wnętrza, nawet jeśli całość utrzymana jest w stonowanej kolorystyce. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu i nowoczesnym akcesoriom nawet szara łazienka może zyskać zaskakujący blask – dosłownie i w przenośni. Więcej pomysłów na ciekawe aranżacje szarych modnych łazienek znajdziesz w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Śnieżka.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
14 − 4 =