Najczęstsze remontowe błędy

Remont to wyjątkowy czas dla nas i naszych domowników, w którym wszystko wywrócone jest do góry nogami. Pojawia się ekscytacja, ale także stres i nerwy. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, jak uniknąć najczęstszych błędów popełnianych w czasie remontu.

Brak kosztorysu

Remont to zazwyczaj bardzo duży wydatek. Może nam się wydawać, ze robimy go w oszczędny sposób, ale ostatecznie zazwyczaj jesteśmy zaskoczeni finalną kwotą, na którą składają się materiały, ale także narzędzia i koszty robocizny fachowców.

Źle przygotowanie ścian pod malowanie

Przed malowaniem ścian i sufitów musimy odpowiednio przygotować podłoże. Koniecznie musimy wypełnić ubytki i pęknięcia. Pamiętajmy także o usunięciu pleśni i grzybów – w tym celu należy zlokalizować przyczynę problemu, którymi mogą być zła izolacja, mostki termiczne lub wadliwa wentylacja mieszkania. Jeśli prawidłowo przeprowadzimy kolejne etapy prac, zapobiegniemy powstawaniu najczęstszych remontowych błędów, takich jak zacieki, pęcherzyki czy rysy.

Złe rozplanowanie

Najlepiej jeśli przed wybraniem miejsc, w których rozmieścimy gniazdka, zaprojektujemy układ mebli. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której meble przesłonią nam dostęp do kontaktów. Ponadto przed zakupem nowych mebli należy rozplanować ich rozłożenie we wnętrzu. W przeciwnym razie możemy zostać z meblami, które nie mieszczą się w naszym pokoju lub nie współgrają z pozostałym wyposażeniem. Pamiętajmy także, by planując miejsce na oświetlenie powinniśmy mieć już zaprojektowany układ mebli. Przykładowo nad stołem warto zawiesić lampę sufitową, która stworzy ciepłą atmosferę.

Niedogadanie z fachowcami

Bardzo częstym błędem jest zła komunikacja z branżystami. Wykonawcy zawsze wybiorą rozwiązanie, które jest dla nich najłatwiejsze, najtańsze i najmniej ryzykowne. Dlatego musimy dopilnować, aby fachowcy dokładnie wiedzieli na jakim efekcie nam zależy. Ułatwi nam to pomoc architekta, który zaprojektuje wnętrze i przekaże nasze oczekiwania, a następnie dopilnuje etapu wykonawczego. Warto zatem przeznaczyć dodatkowy budżet na takie wsparcie, które uchroni nas przed ewentualnym rozczarowaniem.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
22 − 21 =