Profesjonalne pranie odzieży roboczej – dlaczego warto?

Wielu pracowników i pracodawców dochodzi do wspólnego porozumienia, że to właśnie pracownik zajmie się kwestią prania odzieży roboczej na własną rękę. Zazwyczaj otrzymuje w ramach tego zwrot pieniędzy, pozwalający mu na pokrycie kosztów związanych z zakupem środków piorących oraz zużywanej wody. To rozwiązanie bez wątpienia w wielu miejscach świetnie się sprawdza, ale nie jest ono do końca wygodne z punktu widzenia pracownika. W końcu musi on swój własny prywatny czas poświęcić na to, aby uprać odzież. Co jakiś czas musi ona trafiać również do profesjonalnego czyszczenia, szczególnie jeśli pracuje się w wymagającej branży. Dlatego też obecnie na rynku oferowane jest również bardziej innowacyjne rozwiązanie, polegające na skorzystaniu z profesjonalnego serwisu odzieży roboczej.

Serwis odzieży roboczej – czym dokładnie się zajmuje?

Tego typu serwis odzieży roboczej obejmuje nie tylko jej pranie, ale również i konieczne naprawy. Z takiej usługi można skorzystać w ramach działalności firmy STAPOL: https://stapol.pl/uslugi/serwis-odziezy-roboczej. Każdego tygodnia firma przyjeżdża do swojego klienta i zabiera od niego brudną odzież roboczą. Na jej miejsce przywozi natomiast zupełnie czystą i naprawioną.

Po zabraniu brudnej odzieży, trafia ona do segregacji. Bierze się na tym etapie pod uwagę między innymi to, w jak dużym stopniu jest ona zabrudzona. Wszystko podlega elektronicznej ewidencji, a zatem nie ma mowy o pomyłkach czy też o tym, że jakiś komplet odzieży zostanie po prostu zgubiony. Pracownicy sprawdzają również bardzo dokładnie, czy poszczególne elementy odzieży nie posiadają jakichś wady, przykładowo rozpruć. Jeśli tak jest, wówczas firma stara się je naprawić w miarę swoich możliwości. W momencie gdy jest to niemożliwe, odzież jest po prostu zastępowana nową.

Jak przebiega samo pranie odzieży roboczej? Odzież jest prana lub też czyszczona w specjalnie przeznaczonych do tego urządzeniach. Stosuje się w nich delikatne środki piorące, charakteryzujące się jednak bardzo skutecznym działaniem. Dlatego też są one w stanie pozbyć się różnego rodzaju drobnoustrojów czy też bakterii znajdujących się na powierzchni ubrań.

Jakie są plusy skorzystania z fachowego prania odzieży?

Takie rozwiązanie związane z profesjonalnym serwisem odzieży, jest dedykowane zarówno małym, jak i dużym firmom. Jest wiele plusów związanych z taką opcją. Przede wszystkim pracownicy zawsze chodzą w czystych i schludnych ubraniach, a zatem stanowią sami w sobie wizytówkę firmy. Ponadto odzież jest wolna od zabrudzeń, a nie zawsze samodzielne pranie ubrań roboczych jest w stanie doprowadzić ją do takiego odpowiedniego stanu.

Plusem jest również sama konserwacja odzieży. Firma dba o to, aby każdy pracownik zawsze miał ubranie w odpowiednim stanie, stanowiące dla niego również optymalną ochronę. Kolejna kwestia to natomiast całkowita wymiana zużytej odzieży. W wielu firmach nie udaje się tego załatwić tak szybko i płynnie, czasem pracownik nosi jakąś odzież zastępczą, nie do końca spełniającą normy. Dlatego tym bardziej warto zastanowić się nad taką opcją.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
23 × 29 =