Wynajem mat wejściowych – skuteczna bariera dla brudu

Wejście do domu lub mieszkania, zazwyczaj rozpoczyna się od schludnej wycieraczki. Nie inaczej jest w budynkach użyteczności publicznej oraz w firmach, gdzie powinien panować nienaganny porządek. To właśnie na takie kwestie zwracają uwagę klienci oraz goście przychodzący do budynku, aby załatwić jakąś ważną dla siebie sprawę. Dlatego też warto w takich miejscach korzystać ze specjalnych mat wejściowych, dzięki którym można uzyskać naprawdę świetne efekty.

Czym cechują się dobrej jakości maty wejściowe?

Maty wejściowe przede wszystkim kojarzą nam się z walorem czysto estetycznym. Jednak pełnią one wiele innych ról, a przede wszystkim mają za zadanie absorbować brud. Osoby wchodzące do budynku z zewnątrz, bardzo często mają pod swoimi butami piasek, błoto czy też śnieg. Wchodząc nie roznoszą oni jednak wszystkiego po całym budynku, zanieczyszczenia po prostu osadzają się na macie, co jest ogromnym plusem.

Podłogi są skutecznie chronione przed zanieczyszczeniami. Zmniejsza to również ryzyko poślizgnięcia się. Profesjonalne wewnętrzne maty wejściowe wykonywane są z różnych materiałów, najczęściej jednak z tworzyw sztucznych. Pozwalają one bowiem nie tylko na zatrzymywanie brudu w jednym miejscu, ale także na łatwe czyszczenie i pielęgnowanie mat, w zależności pod potrzeby.

Warto zdawać sobie również sprawę z tego, że maty mogą znaleźć swoje zastosowanie również w innych strategicznych miejscach. Między innymi przy wejściach do wind oraz klatek schodowych. Warto stosować je również w kuchniach, przy automatach do kawy i pod blatami. Wszędzie tam, gdzie zbiera nam się najwięcej zanieczyszczeń w ciągu dnia.

Czy opłaca się wynajmować maty wejściowe?

Czasem nie zdajemy sobie do końca sprawy z tego, jak praktyczne i funkcjonalne są maty wejściowe. Ciekawostką jest, że 1m2 maty zatrzymuje nawet 6 litrów błota i aż 4 kilogramy brudu. Łatwo można sobie wyobrazić co by się stało, gdyby to wszystko zostało wniesione do wind, na schody i w przestrzeń biurową.

Obecnie zamiast kupowania mat na własność, można skorzystać z wygodnej opcji ich wynajmu. Taką usługę można znaleźć między innymi na stronie: https://stapol.pl/uslugi/wynajem-mat-wejsciowych. Dlaczego warto się na nią zdecydować? Firma oferuje wynajem mat wejściowych, ale nie tylko. Jest to również regularny serwis mat wejściowych. Są one cyklicznie prane i czyszczone. Opłata jest pobierana każdego miesiąca, w ramach wszystkich usług dotyczących mat.

Dzierżawa mat wejściowych jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ obowiązek dbania o wejście przestaje automatycznie należeć do nas. Włókna poliamidowe w matach wejściowych sprawiają, że są one trwałe i dobrze chłoną brud. Jednak nawet gdyby coś się z matą stało, łatwo można dogadać się względem jej całkowitej wymiany. Systemy mat wejściowych jest absolutnie niezastąpiony. Maty BHP i maty absorbujące, to obowiązkowe wyposażenie każdej nowoczesnej firmy. Zamiast jednak wszystkie obowiązki pozostawiać na swojej własnej głowie, warto czasem skorzystać z takich komfortowych usług.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
56 ⁄ 28 =