Grill ogrodowy – jaki wybrać?

Kiedy zbliża się okres letni, świetnym rozwiązaniem podczas spotkań z najbliższymi może okazać się grill ogrodowy. Jego wybór nie jest jednak łatwy, ze względu na to, iż na rynku znajdziemy wiele różnych egzemplarzy, które na pierwszy rzut oka różnią się jedynie ceną i wyglądem. Jakie rodzaje grillów możemy wyróżnić? Na co zwrócić uwagę przed zakupem grilla ogrodowego? Jakie elementy dodatkowego wyposażenia warto wziąć na celownik? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jakie podstawowe rodzaje grillów możemy wyróżnić?

Zanim zdecydujemy się na zakup danego grilla, warto wiedzieć, jakie rodzaje grillów możemy wyróżnić. Największą popularnością cieszą się grille węglowe, gazowe, elektryczne, a także gazowo-węglowe. Wśród tych pierwszych najbardziej rozpoznawalny jest klasyczny grill na węgiel z rusztem. Korzystanie z niego jest stosunkowo łatwe, bowiem wystarczy wysypać węgiel, a następnie rozpalić go. Aby proces był jeszcze szybszy i przyjemniejszy, warto skorzystać z rozpałki. Następnie umiejscawiamy ruszt w odpowiednim miejscu i możemy rozpocząć korzystanie z niego. Grille gazowe możemy zabrać ze sobą w dowolne miejsce, musimy jednak posiadać ze sobą butlę. Jej podłączenie wymaga od użytkownika podstawowych umiejętności. Grille elektryczne zasilane są za pomocą prądu. Jest to ciekawe rozwiązanie, bowiem nie ma konieczności rozpalania go. W praktyce wystarczy tylko ustawić odpowiednią temperaturę.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem grilla ogrodowego?

Skoro poznaliśmy już najpopularniejsze rodzaje grillów, możemy przejść do pozostałych kwestii, które również mają ogromne znaczenie podczas wyboru. Niezwykle istotna jest odpowiednia stabilność grilla. Należy zwrócić uwagę na to, ile ma nóżek, a także na to czy są one solidnie przymocowane. Jeśli zauważymy słabo przykręcone egzemplarze, warto zdecydować się na na inny model. Dobry grill powinien mieć możliwość regulacji wysokości. W konsekwencji bez większych problemów ustawimy go nawet na nierównym terenie. Jest to bardzo istotne, bowiem wewnątrz znajdować się będą rozżarzone węgle. Kolejnym ważnym czynnikiem jest mobilność. Ciekawym rozwiązaniem wydają się być grille posiadające kółka. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy jesteśmy posiadaczami większych modeli. Nie możemy zapominać o tym, że czyszczenie powinno być możliwie jak najprostsze.

Dodatkowe wyposażenie w grillach

Podczas zakupu grilla ważna jest również kwestia dodatkowego wyposażenia. Przydatne okażą się opcjonalne ruszty. Oprócz tego, że powierzchnia do grillowania zwiększy się, to dodatkowo zabezpieczamy się w przypadku ewentualnych uszkodzeń. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe tacki. Z reguły są one żeliwne i dzięki nim cząstki potrawy nie spadają przez otwory w ruszcie. Co ciekawe, możemy za ich pośrednictwem smażyć dowolne produkty. Do zestawu często dorzucane są szczypce do mięsa, które ułatwiają przyrządzanie potraw na grillu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
13 + 29 =