Jak wybrać odpowiedni zestaw prysznicowy?

Zalety pryszniców są niemożliwe do podważenia. Dyskusja o instalacji prysznica zamiast wanny toczy się od lat. Wybór uzależniają na pewno indywidualne potrzeby domowników, koszty, a także zużycie przestrzeni oraz ostatecznie szybkość przeprowadzenia podstawowych działań higienicznych. W artykule zajmiemy się jednak omówieniem korzyści, płynących z wdrożenia pryszniców do łazienki, abyś mógł potwierdzić bez problemu własne oczekiwania.

Od czego zależy właściwy wybór?

W sensie dopasowania do wnętrza łazienki kabiny prysznicowe zdecydowanie wygrywają. Mogą zostać ustawione w narożnikach, przy ścianie lub nawet w wolnej przestrzeni. Zawsze warto zainstalować dodatkowo brodzik, trochę głębszy, bo to okazja, aby niezależnie od wydolności fizycznej wykonać podstawową higienę. Wygląd kabin prysznicowych to kolejna kwestia godna rozpatrzenia. Wygrywają tutaj modele owalne, kwadratowe, prostokątne, półokrągłe. Największą prywatność gwarantuje matowe szkło.

Warto zadbać też o otwieranie samej kabiny. Drzwi mają oszczędzać przestrzeń i być maksymalnie funkcjonalne. Ich użytkowanie powinno odbywać się bez wielkiego nacisku siły. Instalację zlecaj tylko autoryzowanym wykonawcom, bo często pojawiają się kłopoty z drobnymi elementami. Kolejna opcja to dopasowanie dodatkowego wyposażenia kabiny, głównie regulowanej słuchawki z funkcją hydromasażu, półeczki na akcesoria. Już za kilka tysięcy złotych można otrzymać naprawdę rozsądną kabinę z wieloma interesującymi funkcjonalnościami, szczelnością, ładnym wyglądem, możliwym do indywidualnego konfigurowania.

Brodziki najczęściej wiąże się z prysznicem, ale nie musisz na nie wydawać pieniędzy. Istnieje opcja odpływu wody umieszczonego w podłodze. Jednak tego ostatniego się nie poleca, ze względu na trudniejsze zachowanie czystości ogólnej. Jeżeli masz ustalony odgórny profil wyposażenia wnętrza zadbaj o to, aby kabina prysznicowa odpowiadała stylowi. Wokół kabiny zorganizuj miejsce na ręcznik, dokup matę zbierającą wodę po twoim wyjściu z natrysku.

Podsumowanie

Unikaj natomiast plastikowych formatów, masowej produkcji, samodzielnej instalacji. Lepiej dopłacić i mieć pewność gwarancji niż później stale bać się o jakość wyposażenia łazienki. Wybór kabiny prysznicowej nie będzie wielkim kłopotem. Oglądaj rankingi i szukaj inspiracji na branżowych serwisach, a w końcu odkryjesz opcję dla siebie. Przykładem takiego serwisu może być strona internetowa znanego producenta armatury – Deante i sekcja Kabiny prysznicowe

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
8 + 6 =