Do jakich pomieszczeń warto wybrać styl skandynawski?

Cechy stylu skandynawskiego są nader korzystne dla większości pomieszczeń, jakie aranżujemy w naszych domach. Wybór tego rodzaju aranżacji zależy nie tylko od naszych osobistych preferencji, lecz również sposobu w jaki dana stylizacja wpłynie na wygląd wnętrza. Charakterystycznym dla aranżacji rodem z północnych rejonów Europy jest zastosowanie dużych ilości materiałów pochodzenia naturalnego. Mowa tutaj o drewnie, wiklinie, jucie, tkaninach typu len czy bawełna oraz kamień.

Rodem z kraju Wikingów

Skandynawskie stylizacje idealnie wręcz pasują do wnętrz utrzymanych w klimacie eko. Nierzadko elementy ozdobne tworzone są ręcznie z odpadów, takich jak na przykład butelki, z których powstają ciekawe osłony lampek. Styl skandynawski cechuje się minimalną ilością elementów ozdobnych, dlatego jest dobrym wyborem dla osób ceniących sobie otwarte przestrzenie oraz porządek. Wyposażenie dobrane jest w sposób harmonizujący ze sobą, pełno w nim geometrycznych kształtów.

Styl skandynawski często łączy się z nowoczesnymi aranżacjami, do których jest dopasowany. Jako że stosowane są w nim jasne barwy, dobrze jest skorzystać z jego założeń w pomieszczeniach małych, gdzie ilość światła naturalnego jest na co dzień ograniczona. Wybór tego rodzaju aranżacji przyczyni się do zwiększenia powierzchni pokoju przynajmniej w sposób optyczny. Z kolei wielofunkcyjne meble pomogą na rzeczywiste udoskonalenia w postaci ograniczenia metrażu zajmowanego przez wyposażenie.

Dlaczego warto?

Ze względu na praktyczność, jaka cechuje skandynawskie wnętrza, jego wykorzystanie jest korzystne w kuchni oraz łazience. Trwałe oraz naturalne materiały cieszą się szczególnym uznaniem w sypialniach, gdzie wygodne łóżko jest najważniejszym elementem aranżacji pomieszczenia. Dobrym miejscem zastosowania stylu skandynawskiego jest również pokój przeznaczony dla alergika. Mała ilość elementów ozdobnych, naturalne materiały oraz drewno stwarzają idealne warunki dla osób borykających się z problemem alergii na pyłki oraz roztocza kurzu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
28 ⁄ 7 =