Jak przygotować profile pod podwieszany sufit – poradnik

montowanie podwieszanego sufitu

Podwieszany sufit jest idealny jeśli marzy nam się oświetlenie ledowe albo chcemy zadbać o lepsze wygłuszenie. Taka konstrukcja wygląda wyjątkowo elegancko, zwłaszcza że można ją pomalować na wiele odcieni. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie również wtedy, kiedy chcą nieco obniżyć dotychczasowy sufit. Sprawdźmy jak łatwo możemy samodzielnie zamontować sufit podwieszany.

Jakie profile pod sufit podwieszany?

Przy suficie podwieszanym ważne są profile pod sufit podwieszany, wymiary płyt kartonowo-gipsowych oraz odpowiednie wykończenie. Najpierw więc powinniśmy wszystko wymierzyć. Następnie przyda nam się znajomość różnych rodzajów profilów metalowych pod sufit podwieszany, by dobrać ich odpowiednie rodzaje. Do zbudowania sufitu podwieszanego przydadzą nam się trzy rodzaje profili – profile UD, CD oraz C. Profile UD montowane są do ściany na takiej wysokości, na jakiej chcemy by był zamontowany sufit. Są montowane wyłącznie przy ścianach i mają dać oparcie dla poziomych profili CD. Te z kolei montujemy w zależności od tego jak grubą płytę kartonowo-gipsową wybraliśmy. Nośne profile rozmieszczamy co około 40-50 cm w formie „siatki”. Profile główne co metr i więcej, najlepiej na rusztach krzyżowych. Wieszaki, na których mają być montowane płyty rozmieszczane są co 75 cm. Możliwe jest również montowanie profili bez wieszaków, jednak do takich konstrukcji potrzeba zbudowania podkonstrukcji pod profile metalowe. Wtedy rozmieszcza się je gęściej, by płyty kartonowo-gipsowe dobrze się trzymały. Profile C wsuwane są pod profil U, który przykręcany jest do ściany. Aby konstrukcja była stabilna należy przede wszystkim pamiętać o dobrym rozmieszczeniu profili tak, by były ułożone dość gęsto. Do nich montowane są bezpośrednio płyty kartonowo-gipsowe. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać różne rodzaje płyt kartonowych, w tym płyty kartonowo-gipsowe z wytłumieniem dźwięków, o nieco większej grubości.

Zalety sufitu podwieszanego

Sufit podwieszany ma wiele zalet. Przede wszystkim można w prosty sposób dzięki niemu ukryć nieestetyczne rury oraz krzywy sufit. Jest także odpowiedni do zamontowania w nim dodatkowego oświetlenia, w tym bardzo popularnego oświetlenia ledowego. Sufit podwieszany ma również tę zaletę, że w prosty sposób może wygłuszyć pomieszczenie, bez generowania wysokich kosztów. Wygląda również bardzo estetycznie oraz ma tę zaletę, że można pomalować go na dowolny kolor oraz w razie potrzeby odświeżyć, wybierając nową farbę. Jest to nowoczesne rozwiązanie na wiele lat. Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/rozstaw-profili-pod-sufit-podwieszany-porady-eksperta

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
18 ⁄ 2 =