Czym najlepiej wykończyć ściany – wszystko co trzeba wiedzieć

czym wykańczać ściany

Nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi na pytanie o najlepszy sposób wykończenia ścian. Na rynku dostępne są obecnie różne rozwiązania, dostosowane do odmiennych warunków i potrzeb. Z jednej strony warto polecić tynki wykończenie ścian tego rodzaju jest trwałe. I co równie ważne dobrze znane polskim inwestorom oraz fachowcom z branży. Płyty gipsowo-kartonowe stają się jednak powoli coraz popularniejszą alternatywą. Zwłaszcza w remontowaniu starszych nieruchomości.

Regips co to jest i kiedy się przydaje?

Płyty gipsowo-kartonowe to sposób na tani i szybki remont starszej nieruchomości. Z ich pomocą można zakryć krzywe i nierówne ściany, których pokrycie tynkiem byłoby czasochłonne i kosztowne. W przypadku odnawiania wiekowych salonów czy wnęk warto sięgnąć po popularny regips co to jest, inwestorowi podpowie doświadczony budowlaniec. Do montażu płyt nie potrzeba żadnych specjalistycznych umiejętności, sporo informacji znajdzie się w sieci. Na temat szczegółów najlepiej porozmawiać z kimś obeznanym w temacie. Przestrzeże przed popełnieniem częstych błędów laika, jak chociażby instalowanie niezabezpieczonych płyt w wilgotnych pomieszczeniach czy ich przytwierdzanie nieocynkowanymi wkrętami. Takie pozornie niewielkie pomyłki szybko wychodzą na jaw, psując efekt. Warto pamiętać, że regips nadaje się do podwieszania sufitów czy stawiania nowych ścianek. Nie zapewnia co prawda takiej izolacji akustycznej jak tradycyjny tynk, ale można poprawić ten parametr za pomocą wełny mineralnej.

Regips kontra tynk

Trudno jednoznacznie wskazać, które rozwiązanie wygrywa w zestawieniu na najbardziej praktyczne wykończenie ścian. Tynki uznawane są za solidniejsze, choć parametry wytrzymałościowe płyt gipsowo-kartonowych są bardzo dobre. Upłynie zapewne jeszcze trochę czasu, zanim do tych ostatnich przekonają się zwolennicy starej szkoły. Młodszym fachowcom nie trzeba tłumaczyć, jakie zalety ma regips co to znaczy szybki remont z jego użyciem przekonało się już także spore grono inwestorów. Wiadomo, odnowienie nawet niewielkiego mieszkania pochłania sporo pieniędzy, nie mówiąc już o czasie. Potrzeba go sporo chociażby na to, by tynki wyschły. Ponadto do ich położenia wymagane są kompetencje, znalezienie osoby je posiadającej jest obecnie dosyć trudne. Zwłaszcza że branża remontowo-budowlana zmaga się z kadrowymi brakami. Te i wiele innych przesłanek przemawiają za regipsem. Nie jest to może produkt pozbawiony wad, ale wpisuje się w potrzeby współczesnych remontujących. Umożliwia sprawne i efektowne odnowienie ścian, bez potrzeby ściągania profesjonalisty. Więcej informacji znajdziecie w tym poradniku: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/regips-czy-tynk-porownanie-rozwiazan-wykonczenia-scian

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
12 × 29 =