Jak zrobić nowoczesną garderobę – poradnik

modna nowoczesna garderoba

Nowoczesna garderoba powinna charakteryzować się dużą ilością miejsca do przechowywania. Można wykonać ją samodzielnie, a dzięki dobrze dobranym materiałom stworzymy naprawdę funkcjonalną garderobę, która posłuży nam przez bardzo długi czas.

Funkcjonalne półki

We własnej garderobie możemy wykonać bardzo funkcjonalne półki, bez dużego nakładu finansowego. Na ubrania oraz większe akcesoria, takie jak szale, czy czapki warto zamontować kilka półek na różnych wysokościach. Można je przyczepić bezpośrednio do ściany za pomocą wkrętów. Warto przy tym ustawić je na różnych wysokościach, by na nich umieścić np. pudełka do przechowywania. Nie wszystkie jednak rzeczy mogą być poukładane w kostkę. Na ubrania, które wymagają powieszenia powinny być umieszczone na wieszakach. W tym celu przyda nam się drążek, na którym powiesimy kurtki lub płaszcze. Ze względu na różną długość rzeczy, które będziemy wieszać na wieszakach, warto zamontować dwa drążki – jeden wyżej, a drugi nieco niżej. Aby łatwiej było nam sięgnąć po rzeczy wiszące wyżej i by móc w pełni wykorzystać miejsce w garderobie, warto wyższy drążek umieścić na specjalnym zawiasie. Wystarczą jedynie dwie śruby oraz dwie rurki różnej długości, by wykonać odpowiednie oparcie dla drążka. Rury przewiercamy na końcach w takich samych miejscach i łączymy za pomocą śrub, by całość była ruchoma. Dwie pary tak samo złączonych rur możemy przymocować do ściany za pomocą metalowej podstawy, podobnej do tej, którą użyjemy do montowania półek. Istnieją gotowe podstawki, które mają wyprofilowane, okrągłe wgłębienie. Zamontujmy podstawy pod drążek tak, by za pomocą jednego ruchu można było go obniżyć. Drążek można przyspawać do obu końców, by drążek był stabilny. Poniżej możemy umieścić taką samą konstrukcję, ale nieruchomą i ustawioną nieco bliżej ściany, by podczas obniżania drążka powyżej nie przeszkadzała w dostaniu się do naszych ubrań.

Proste rozwiązania do przechowywania

W garderobie warto również wziąć pod uwagę, że będzie nam potrzebne miejsce na buty. Możemy łatwo wykonać półki na buty również z drewnianych desek, jednak umieszczonych pod niewielkim kątem. Aby buty nie spadały można wykonać niewielką listewkę, która utrzyma je w odpowiednim miejscu. Na tego typu półce możemy umieścić buty, ale również pudełka z innymi akcesoriami. Lekkie nachylenie półki sprawi, że buty, czy nasze ozdobne pudełka będą ładnie wyeksponowane. Do półek można doczepić również niewielkie haczyki, na których zawiesimy niewielkie apaszki, czy czapki. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/nowoczesna-garderoba-w-systemie-suchej-zabudowy-zrob-to-sam

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
17 × 23 =