Kuchnia w stylu nowojorskim

Kuchnia dla ludzi na całym świecie jest bardzo ważnym miejscem, to tam możemy przygotować posiłki dla tych, których kochamy, a oni robią to dla nas. Z tego względu powinna dawać nam poczucie komfortu jednak nie tylko przez ugotowane potrawy, ale również przez swój wygląd.
Kuchnia kojarzy się nam z ciepłym i przyjaznym miejscem, a właśnie w takim klimacie jest kuchnia w stylu nowojorskim.

W Nowym Jorku stawia się na klasykę, właśnie dlatego kuchnia w tym stylu jest klasyczna, zawiera dużo elementów drewnianych, a biały jest kolorem przewodnim. Dodatkowym aspektem jest jej wielkość, amerykanie lubią mieć duże kuchnie – jednak nie jest to punkt konieczny.

Meble w stylu nowojorskim do kuchni

Meble w stylu nowojorskim to głównie proste formy oraz klasyka. Nie ma miejsca na finezyjne wygięcia czy nadmiar dekoracji. W pomieszczeniach w stylu nowojorskim rządzi symetria.

Meble kuchni w stylu nowojorskim są:

 • Klasyczne
 • Drewniane
 • Mają delikatnie ozdobne fronty
 • Jasne – zazwyczaj białe

Kuchnia ma być jasna, ekskluzywna, a zarazem bardzo prosta. Nie powinna mieć ciemnych elementów, gdyż po prostu będą przytłaczać. Możliwe jest również użycie cegły, która wpasuje się idealnie do nowojorskiego stylu.

Lampy w stylu nowojorskim

Lampy to ważny element w nowojorskich wnętrzach. Mają zwracać na siebie uwagę, jednocześnie wpisując się w klimat całego pomieszczenia.

Proponujemy lampy:

 • Przezroczyste
 • Z mlecznego szkła
 • Metalowe
 • Lustrzane

W stylu vintage – stylizowana na starą

Najlepiej, żeby lampa była spójna do całości, jeżeli szafki mają uchwyty koloru srebrnego, lampa nie powinna być złota czy miedziana. Kuchnia nowojorska ma być spójna.

Dodatki w stylu nowojorskim

Ważne, aby dodatki w stylu nowojorskim były jednolite. Jeżeli kuchnia jest cała biała warto, aby dodatki również takie były, jednak dla przełamania można dodać drewno, złoto, marmur lub nawet delikatny kolor – jednak ma być tylko dodatkiem, kuchnia wciąż ma być harmonijna.

Jadalnia w stylu nowojorskim

Jak już urządziliśmy sobie spójną kuchnię w stylu nowojorskim, dobrze by było, aby jadalnia do niej pasowała. Pomieszczenie również powinno być lekkie oraz jasne.
Najważniejszym elementem jadalni jest stół, może on być:

 • Drewniany
 • Biały
 • Szklany

Może mieć również nogi innego rodzaju niż blat, w sklepach jest wiele propozycji białych stołów z metalowymi, drewnianymi bądź pozłacanymi nogami, które mogą dodać spójności oraz własnego charakteru. Jednak stół wciąż powinien być w stylu klasycznym, nowoczesny nie będzie już wpasowywał się w nowojorskie pomieszczenia.
Krzesła do stołu również powinny być spójne, jednak najczęściej są one tapicerowane i bardzo wygodne, prawie jak fotel. Jednym z pozytywnych elementów tapicerowanego krzesła jest to, że jego nogi mogą być drewniane, a to jest idealnym odzwierciedleniem tego stylu. Dodatkowo są bardzo wygodne, co pozwoli naszym gościom na wygodne przesiedzenie kilku godzin w jednym miejscu.
W stylu nowojorskim ważne jest to, aby utrzymywać wszystko w lekkim, klasycznym stylu, może być to ciężkie, ale mamy nadzieję, że ten artykuł was jakoś naprowadził i pomógł w urządzaniu nowej kuchni. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/kuchnia-w-stylu-nowojorskim-inspiracje-i-porady

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
27 × 9 =