Beton w sypialni – 5 pomysłów na betonową ścianę za łóżkiem.

Beton w sypialni – 5 pomysłów na betonową ścianę za łóżkiem.
Beton na ścianie pokochali nie tylko miłośnicy nowoczesnych wnętrz. Nieregularne wzory i faktury podbiły serca ludzi na tyle mocno, że stały się kolejnym hitem aranżacyjnym. Jest to rozwiązanie wykorzystywane w różnych stylach architektonicznych i świetnie sprawdza się w wielu pomieszczeniach, a w szczególności w sypialni. Dziś skupimy się na przedstawieniu pomysłów na betonową ścianę znajdującą się za łóżkiem, która podkreśli jego walory wizualne i urozmaici wystrój.

Beton dekoracyjny w formie płyt

Najbardziej popularnym i estetycznym sposobem na beton na ścianie jest wykorzystanie płyt betonowych. Są wykonane z różnej jakości cementu, dlatego ich ceny mocno się wahają. Te tańsze produkowane są w formach skrzyniowych, a do materiału dodawane są sztuczne włókna, które obniżają jakość gotowych płyt. Wykazują dużą wrażliwość na czynniki zewnętrzne i mogą wyglądać mniej estetycznie. Droższą metodą jest wyrób płyt betonowych w formach silikonowych, dzięki którym płyty są gładkie i zachowują swoje właściwości. Płyty betonowe świetnie prezentują się na jasnych ścianach i podkreślają design łóżek klasycznych i nowoczesnych.

Beton architektoniczny w sypialni

Beton architektoniczny jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą korzystać ani z imitacji, ani ciężkich płyt betonowych. Strukturę betonową można wykonać samodzielnie albo kupić gotowy produkt w sklepie. Trzeba mieć na uwadze, że zrobienie betonu architektonicznego wymaga odpowiednich warunków pogodowych i dobrej jakości półproduktów. Jest to również ryzykowne i kosztowne, ponieważ małe błędy mogą zaważyć na efekcie końcowym. Do rozprowadzania betonu architektonicznego używa się desek lub płyt szalunkowych, dzięki czemu można uzyskać ciekawą fakturę i gładką powierzchnię.

Wykorzystanie mikrocementu

Mikrocement wykorzystujemy zazwyczaj na ścianie, która jest nierówna, ma niejednolitą powierzchnię lub nieregularny kształt. Jest trudny w aplikacji, a jego cena przekracza nawet 1000 zł za 1m2! Jednak z ceną w parze idzie jakość. Położenie mikrocementu na ścianie w sypialni zapewni jej świeży kolor po latach użytkowania i łatwość w usuwaniu zabrudzeń. Mikrocement może mieć różne wzory, które zazwyczaj dodają elegancji pomieszczeniu. Warto wykorzystać tę wiedzę i na tle ściany postawić bogate łóżko w stylu glamour lub duże łoże małżeńskie w niebanalnym kolorze.

Imitacja betonu na ścianie w sypialni

Jeśli nie jesteśmy przekonani do położenia betonu na ścianie w sypialni, można go zastąpić jego imitacją. Coraz częściej używane są tynki dekoracyjne, farby lub tapety o różnych strukturach. Są one dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Ich niewątpliwą zaletą jest cena, dostępność i łatwość nałożenia na ścianę. Imitacje betonu świetnie sprawdzają się w białych sypialniach. Kolory tych imitacji idealnie odnajdą się na ścianach znajdujących się za łóżkami wykonanymi z drewna. Uzupełnieniem mogą być kolorowe dodatki w formie poduszek lub koców.

 

Dowiedz się więcej aranżacji betonu w sypialni z poradnika na https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/beton-na-scianie-za-lozkiem-w-sypialni-inspiracje

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
6 ⁄ 3 =