Nowoczesna elewacja domu parterowego – czym zastąpić zwykły tynk

W Polsce domy jednorodzinne mają zazwyczaj elewację, składającą się z otynkowanych ścian. Jednak coraz częściej się od nich odbiega. Zgodnie z najnowszymi trendami w budownictwie, nowoczesne elewacje posiadają materiały takie jak: blacha, szkło, drewno czy beton. Jeśli istotną rzeczą przy budowie domu jest zachowanie ekologii, warto wykorzystać duże, panoramiczne przeszklenia. Dodadzą one bryle budynku przestronności. Posesja będzie także miała oryginalny, a zarazem efektowny charakter. Modne jest również pozostawienie surowej cegły w ramach elewacji. Cegła wpisze się świetnie w industrialny styl budynku. Ten sam futurystyczny efekt uzyska się okładając ściany betonem czy blachą. Dobrym wyborem będzie połączenie ze sobą wielu materiałów. Szkło świetnie wygląda z drewnem oraz betonem. Drewno natomiast ociepli surowy wygląd posesji i doda jej elegancji. Kombinacja blachy z naturalnym kamieniem również będzie bardzo dobrym pomysłem na elewację. Nie należy bać się kontrastów. Zabiegiem, który sprawi, że dom będzie wyróżniał się na tle innych jest połączenie drewna z nowoczesną blachą. Taka kompozycja sprawi, że nawet najbardziej futurystyczny budynek będzie wydawał się przytulny. Mieszanie kolorów, materiałów oraz faktur jest obecnie bardzo na czasie. Nawet mały dom jednorodzinny, z tak zaaranżowaną elewacją będzie miał niezwykle modernistyczny wygląd.

Elewacje domów parterowych – 4 pomysły na modne elewacje

  • 1. Ponadczasowa klasyka
   Klasyka cały czas jest na czasie. Elewacje w odcieniu klasycznych jasnych brązów z powodzeniem można dobrać do nowoczesnego parterowego domu. Największą popularnością cieszą się domy o klasycznej bryle i tradycyjnym dachu wielospadowym czy kopertowym. Przy takich budynkach, idealnym wykończeniem jasnych elewacji, będzie elegancka, ciemnobrązowa dachówka.
  • 2. Kolory kwiatów
   Elewacja parterowego domu jednorodzinnego wcale nie musi być nudna. Warto, aby nowoczesny dom wyróżniał się na tle innych. W tym wypadku świetnie odegra swoją rolę elewacja o wyrazistych kolorach. Mogą być to nawet barwy kwiatów, takich jak piwonie czy róże. Barwa czerwieni i jej pochodne przywiedzie na myśl kolorową łąkę. Czerwona elewacja domu świetnie wpisze się w otoczenie i da efekt bliskości z naturą.
  • 3. Futurystyczna bryła
   Elewację domu w o kubistycznej bryle warto wzbogacić o panele z drewna. Nada to posesji supernowoczesnego, a zarazem przytulnego charakteru. Najlepszymi kolorami elewacji dla tego typu domu będą odcienie off-whiteowe, a także ciepłe odcienie szarości. Dzięki takim barwom, futurystyczna i surowa bryła kubistycznego domu nie będzie wyglądała na ,,zimną” i nieprzyjazną.
  • 4. Elewacja w kolorze nieba
   Aby zaintrygować innych warto zadecydować się na elewację w kolorze nieba. Świetnie sprawdzi się ona w parterowych domach, którym nada supernowoczesnego wyglądu. Dzięki barwie błękitu dom nie sprawi wrażenia ,,przytłaczającego”. Kolor ten ponadto optycznie powiększy budynek oraz nada mu ,,lekkości”. Błękit jest ostatnio jednym z najmodniejszych kolorów. Idealnym pomysłem będzie również połączenie go z ciemnym tynkiem mozaikowym.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/7-pomyslow-na-nowoczesna-elewacje-domu-parterowego

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
24 ⁄ 2 =